aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Egon w BiałceZigurat w BiałceEgon pod siodłemBaltazarStatutowy cel każdej stadniny (2004-12-08; 10:41)

Po raz pierwszy podjęliśmy wyzwanie w 2001 roku, wyruszając do Białki z dwoma ogierami - Egonem i jego synem Ziguratem. Egon prezentowany był w klasie pod siodłem, a Zigurat w grupie ogierków rocznych. Mimo ogromnej tremy, wynikającej z debiutu, a co za tym idzie braku doświadczenia oraz krótkiego czasu przygotowań, Egon i Ania zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując trzecie miejsce w drugim konkursie tego typu w Polsce. Niestety Zigurat nie miał okazji zmierzyć się z rówieśnikami, ponieważ tuż przed wyjściem na ring okulał i został wycofany.

W 2003 roku z powodzeniem startowała półsiostra Zigurata - Zapinka. Ta typowa, znakomicie ruszająca się dwulatka podczas III Warszawskiego Letniego Pokazu Koni Arabskich zajęła trzecią lokatę w kategorii klaczy dwu- i trzyletnich. Córka Pamira i Zasługi (po Wigor) uzyskała dobrą notę 87,00 pkt, przegrywając jedynie z Pallas-Ateną pani Alicji Poszepczyńskiej (87,33 pkt) oraz triumfatorką klasy - bardzo dobrą i doświadczoną Coriną–Coriną (88,00 pkt) pani Katarzyny Ostrowskiej.

Rok później na XIV Wiosenny Młodzieżowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej wyruszył z Podbieli pierwszy syn białeckiego Palmera (Batyskaf – Petycja po Palas) – Baltazar (od Bila po Fawor). Urodziwy ogierek, mimo że najmłodszy w gronie konkurujących z nim w klasie roczniaków, mógł się podobać i został oceniony na 85,33 pkt, co dało mu miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji ogólnej.

W tym roku główne daty w kalendarzu to: WIOSENNY MŁODZIEŻOWY POKAZ w BIAŁCE (3-4 czerwca) i POLSKI NARODOWY POKAZ w JANOWIE PODLASKIM (12 sierpnia). Mniejsze rangi pokazy odbędą się w BEŁŻYCACH (18 czerwca), w KRYNICACH/MIŃCACH (w lipcu), a absolutną nowością będzie zaplanowany na 2-3 września HALOWY POKAZ w JANOWIE PODLASKIM. Nie zabraknie zatem sposobności do poddania obiektywnej ocenie efektów hodowlanej pracy, wymiany doświadczeń, jak też wrażeń i spostrzeżeń dotyczących formy i kondycji koni, komentarzy o umiejętnościach prezenterów czy preferencjach sędziów, ale głównie fachowych dyskusji na temat jakości potomstwa poszczególnych ogierów czołowych (zwłaszcza tych rozpoczynających karierę stadną), trafności doboru par do kojarzeń i jak zawsze towarzyskich spotkań, wymiany grzeczności i wizytówek.


Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone