aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Zasługa i ZuzelaZapinkaNasza stajniaZ wyścigówNasza stadnina (2004-12-08; 23:44)

Stadnina Koni Arabskich Rosłońce położona jest 50 km od Warszawy, na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego we wsi Podbiel – 10 km od Góry Kalwarii i 7 km od Celestynowa. Podróż samochodem z centrum stolicy (Wałem Miedzeszyńskim) albo z toru służewieckiego (Mostem Siekierkowskim i na Puławy) nie trwa zwykle dłużej niż 45 minut. Dojazd

Przestronna, widna i dobrze wentylowana stajnia z użytkowym poddaszem mieści 24 wygodne boksy, a męska część młodzieży może do woli korzystać z zalet biegalni. Konie mają do dyspozycji 15 ha pastwisk, a my stopniowo i konsekwentnie dokonujemy zmian, udogodnień i udoskonaleń, wzbogacamy infrastrukturę i zaplecze socjalne. Chcemy, aby konie (zarówno nasi stali rezydenci, jak i goście) i ich właściciele czuli się tu jak najlepiej.

Prawdziwie rodzinne gospodarstwo i hodowla koni to prosty, wspaniały sposób na życie, dający bezcenny i wyjątkowy kontakt z naturą poprzez... zwyczajne, codzienne obcowanie z jej najdoskonalszymi dziełami – końmi czystej krwi arabskiej.

Wszystkich sympatyków najpiękniejszej końskiej rasy zachęcam do częstego odwiedzania naszej strony, ale przede wszystkim gorąco zapraszam do stadniny Rosłońce, bowiem nic, nawet wszechobecny dziś internet, nie zastąpi przecież bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

Zatem do zobaczenia w stajni, w terenie, na przejażdżce lub treningu, na torze wyścigowym, w pokazowym ringu lub przy jego szrankach, a wkrótce, kto wie, może także na trasach długodystansowych rajdów – użytkowanie koni arabskich daje przecież niemal nieograniczone możliwości i tyle radości.

Adam Wyrzyk


Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone