aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Zakończenie sezonu


Cezar Wielki


Cezar Wielki


Don Miguel


Don Miguel


Don Miguel


Don Miguel


Rado?ć ze zwycięstwa


Dekoracja w Nagrodzie Zamknięcia


Don Miguel z wła?cicielem i trenerem


Zadowolony wła?ciciel to zadowolony trener


Zakończenie sezonu


Zakończenie sezonu (2007-01-13; 02:22)

Natłok prac związany z przybyciem nowych koni do stajni, nie pozwolił nam na szybszą aktualizację sprawozdań wyścigowych.

Ostatnie dni sezonu 2006 zaliczamy do bardzo udanych - choć początek tego nie zapowiadał . W sobotę, 2 grudnia 3-letnia Bohema w handikapie pod najwyższą wagą w polu, nie poradziła sobie z konkurentkami zajmując ostatnie miejsce - "krew nie przemówiła". Na usprawiedliwienie naszej podopiecznej trzeba powiedzieć, że zwyciężczyni Entropia niosła 11kg mniej oraz to, że naszą klacz dosiadała mało doświadczona M. Sadowska. Stawiamy na młodzież, więc może następnym razem sympatycznej amazonce uda się powalczyć na naszych koniach o zwycięstwo.
Jeszcze tego samego dnia poprawił nam humory 4-letni Amis, zajmując drugie miejsce w wyścigu II grupy na dystansie 1800m. Udał się rewanż za przegraną w poprzednim biegu z Valczykiem, lecz to nie wystarczyło, żeby osiągnąć pełen sukces. Niedoceniony 5-letni Frantic (drugi w gon. Cometa) łatwo pokonał młodszych konkurentów.

10 grudnia, w "Ostatnią Niedzielę" przywieźliśmy kolejne dwa konie: Don Miguela oraz 3-letniego Cezara Wielkiego, który po raz drugi w swojej karierze stanął w maszynie startowej wraz z sześcioma konkurentami. Po spokojnym przeprowadzeniu w dystansie, nasz Cezar wyszedł na prostą ostatni. Po wspaniałym finiszu, gdzie walczył z Mokeną o zwycięstwo, uległ ostatecznie klaczy przegrywając o szyję. Dobry debiut Cezara (szóste miejsce) i teraz druga lokata dają nam nadzieję na dobre występy w przyszłym sezonie.

Przed gonitwą Zamknięcia Sezonu (I gr. 2000m) wiedzieliśmy już o przyznanych nagrodach i wyróżnieniach za sezon 2006. I tak: koniem roku został Hipoliner, trenerem - Józef Siwonia, hodowcą - Polska Korporacja Inwestycyjna SA, właścicielem - stajnia Damis, dżokejem - Aleksander Reznikov. Wyróżnienia otrzymali: Michał Romanowski za debiut trenerski, Adam i Krzysztof Milewscy - hodowcy koni pełnej krwi, Michał Wojnarowski za zorganizowanie sezonu 2006, nasz stały jeździec - Klaudia Wójcik została najlepszą amazonką roku, a nasz trener Adam Wyrzyk otrzymał wyróżnienie za postępy w trenowaniu koni.

Adam Wyrzyk odbiera nagrodę

Tak zmotywowanym nie pozostawało nam nic innego, jak powalczyć o wygraną w nagrodzie Zamknięcia Sezonu. Dopingując się wzajemnie przed wyścigiem, czekaliśmy na rozwój wypadków. Nasz "Matador", zgodnie z założeniami, zaraz po starcie zajął pozycję lidera, chwilę potem wyprzedził go Dramen, Klaudia trzymała się na drugim miejscu. Jednak Dramenowi sił starczyło tylko na 1000m i od tego momentu nasza zgrana para objęła prowadzenie. Przed wyjściem na prostą wzmocnili tempo i po barierze uciekali rywalom, zarabiając na tym manewrze 4-5 długości. Don Miguel wraz z Klaudią już do celownika nie dali sobie odebrać zwycięstwa.
Radość w naszym obozie sięgnęła zenitu, a my sięgnęliśmy po puchar, którego szczęśliwym właścicielem został pan Kishore Mirpuri. Było to czwarte zwycięstwo Don Miguela w tym sezonie, a czternaste Klaudii (w naszych barwach szóste).

Klaudia Wójcik rozpoczęła sezon wygrywając Handikap Otwarcia i zakończyła wygraną w gonitwie Zamknięcia Sezonu. (Serdeczne gratulacje!)

Nagrodzeni - DREAM TEAM

Już niedługo, na naszej stronie ukaże się podsumowanie sezonu 2006.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone