aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Dekoracja w Nagrodzie Wielkiego Szlema


Start do Wielkiego Szlema


Zbójna Góra przed Cesihusem


Dekoracja - 26.11.06

Dziki Zachód 18.11.06

Dziki Zachód 18.11.06


Dziki Zachód 18.11.06


Dziesiąte zwycięstwo w sezonie (2006-11-30; 22:34)

Zmagania naszych wyścigowców rozpoczęła w niedzielę, 26 listopada Zbójna Góra (gonitwa I). W Nagrodzie Wielkiego Szlema miał biegać nasz as atutowy – Zafir, który juz raz w swojej karierze (w 2003r.) zwyciężył w tej trudnej gonitwie, ale niestety życie weryfikuje takie założenia...


Analizując wielokrotnie przebieg gonitwy, jedyna myśl jaka przychodzi nam do głowy, to taka, że rywale najprawdopodobniej nas zlekceważyli. Oddali nam inicjatywę. Pozwolili poprowadzić wolnym tempem, pomimo tego, że 2 tygodnie wcześniej w podobny sposób Zbójna Góra wygrała wyścig w gronie niezłych koni. Mając już wypróbowaną taktykę, Klaudii Wójcik łatwiej było podjąć takie ryzyko. I opłaciło się! Po wolnej pierwszej połowie dystansu, ostatnie 1000m (przy ćwiartkach po 35s. przy elastycznym torze) okazało się za szybkie dla czterech ogierów. Zbój obronił atak vice-derbisty Cesihusa i tym samym mamy pierwsze zwycięstwo w karierze w wyścigu pozagrupowym. Jest to też pierwsze zwycięstwo poza grupami Klaudii. (Gratulacje!).

Zbójna Góra

Zbójna Góra kończy karierę wyścigową z dorobkiem 4 zwycięstw. Poza tym dwa razy była druga – w tym w OAKS, jeden raz trzeciai jeden raz czwarta.
Teraz córka nieodżałowanego Egona, zajmie boks czołowej matki stadnej. "Piękne i dzielne" – to chyba Polska!!!


Tego samego dnia w gonitwie ósmej, 3-letnia Bohema, biegając grupę niżej, wywalczyła IV miejsce. Cieszy nas dobra postawa pierwszej folblutki wyhodowanej w Rosłońcach. Zobaczymy ją w akcji ponownie w sobotę 2 grudnia. To jej ostatni start , może tym razem "krew przemówi".

W poniedziałek, 27 listopada w Nagrodzie Sasanki (wyścig kategorii B) w szranki stanęły również piekne i dzielne 3 – letnie klacze arabskie. Nasze barwy reprezentowała córka Williama – Om Mantra (w siodle Klaudia Wójcik). Mantra wywalczyła sobie prawo startu w tej gonitwie, po wygraniu dwóch wcześniejszych wyścigów. I znowu start w gęstej mgle stajni Dream Team okazał się pechowy. Wyżej notowana od rywalek nasza podopieczna zdołała wywalczyć czwarte miejsce w bardzo rzetelnym wyścigu, który "sama zrobiła". Obrana taktyka okazała się nieskuteczna w walce z dobrze dysponowanymi w tym dniu rywalkami. Wygrała Pasima, przed Pauline i Nateą. Pozostałe klacze kończyły daleko.

Om Mantra zajmie boks Zbójnej Góry i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku jej kariera będzie jeszcze lepsza.
W sobotę, 2 grudnia zapraszamy naszych sympatyków do kibicowania 4-letniemu Amisowi (który jest w doskonałej formie), jak również wcześniej wspomnianej Bohemie.
Do zobaczenia na torze!

Zapraszamy wszystkich do wpisywania się do naszej nowopowstałęj Księgi Gości.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone