aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości
Jaki ojciec... (2006-11-09; 00:49)

Chciałoby się powiedzieć- taki syn. To polskie przysłowie w odniesieniu do michałowskiego Williama może zabrzmieć: Jaki ojciec takie córki.

W niedzielnym wyścigu, 5 listopada dla 3l. klaczy I grupy 1800m nasza Om Mantra (William-Ormianka po Dziewierz) oraz Chazala (William-Champania po Eran) zdeklasowały pozostałe klacze wyprzedzając je na celowniku o 15 długości. Ale zacznijmy od początku.

W bardzo niekorzystnych warunkach, w strugach deszczu i po zalegającej pokrywie pierwszego śniegu, na torze ciężkim (w skali powyżej 5) nasza ulubienica, w swoim stylu, narzucając od razu po starcie selekcyjne tempo, nie pozwoliła zbliżyć się do siebie konkurentkom, wygrywając pewnie o 1,5 długości z wymienioną wyżej córką Williama.- Chazalą. Om Mantrę dosiadała ponownie Klaudia Wójcik i dzięki obranej taktyce, jako jedyna z jeźdźców, minęła celownik bez śladów błota na twarzy i ubraniu.

Mamy nadzieje, że nasza Mantrusia w kolejnych startach pokaże równie wysoką formę i będzie kontynuatorką cennej linii wyścigowej - klaczy Orgia, czego serdecznie życzymy hodowcy - Panu Kishore Mirpuri. Warto podkreślić, że tegoroczna oaksistka jest również córką doskonałego Williama.

Zapraszamy naszych sympatyków na kolejną dwudniówkę 11 i 12 listopada, gdzie zaprezentują się nasze „wyścigowce”: debiutujący Cezar Wielki (Zachód – Cerina po Penthagon), Bohema, Amis i Zbójna Góra.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone