aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Dobry początek (2006-10-26; 23:24)

W minioną dwudniówkę aż 6 koni trenowanych w Podbieli zaprezentowało się na służewieckiej bieżni.
W sobotę, 21 października pierwszy do startu wyszedł 9 - letni weteran Don Miguel. W wyścigu III grupy dla 3 letnich i starszych koni na dystansie 1800m w 6 - konnej stawce nasz „Matador” zrobił nam miłą niespodziankę ogrywając, po zaciętej walce, wyżej notowanych rywali (czas gonitwy: 1'54.1”). Trzecie zwycięstwo w tym sezonie Don Miguel zawdzięcza w głównej mierze dżokejowi Piotrowi Piątkowskiemu, który perfekcyjnie przeprowadził go na prostej finiszowej.

Don Miguel 21.10.06

Don Miguel 21.10.06

Don Miguel 21.10.06

Don Miguel 21.10.06

Don Miguel 21.10.06

W następnej gonitwie wyszedł do startu nasz „etatowy łotr” - Dziki Zachód, który w grupie 10 koni postanowił zrealizować „kolejny własny plan”, wypróbowany już wcześniej w wyścigu w Sopocie. Po starcie, gdy zwarta grupa koni minęła go, opuścił go duch rywalizacji i spokojnie kończył wyścig w bezpiecznej odległości za rywalami (12 dł.) mijając celownik na ósmej pozycji.

Jesteśmy ciekawi jaki plan przygotuje Dziki Zachód na następny występ?

W niedzielę, 22 października zmagania naszych wyścigowców rozpoczął Amis ze stajni Fuks w wyścigu dla 4-o letnich i starszych koni arabskich III grupy na dystansie 2000m.
Przeprowadzony spokojnie, w dystansie przez dżokeja A. Reznikova, na prostej finiszowej bronił się przed atakiem ogierów: Valczyk i Shaiij. W rezultacie udało mu się obronić drugie miejsce, ustępując jedynie szybkiemu Valczykowi, czas gonitwy bardzo dobry – 2'20.7” przy bieżni lekko elastycznej (3).

W gonitwie V, w najbardziej prestiżowym wyścigu dla 4 – o letnich i starszych koni arabskich - Nagrodzie Europy, reprezentował nas 7-o letni Zafir ze stajni Singidunum. Po raz kolejny udowodnił, że jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z najlepszymi końmi. Ostatecznie zajął trzecie miejsce, za niemieckiej hodowli wałachem Amor Amor i klaczą Wienerva.

Zafir 22.10.06

Zafir 22.10.06

Zafir 22.10.06

Przy początkowo bardzo wolnym tempie wyścigu, po wyjściu na prostą finiszową, konie galopowały mocno zgrupowane, co stworzyło bardzo niebezpieczną sytuację, w rezultacie której og. Hespeshal pod V. Popovem wpadł w bandę powodując bardzo groźny wypadek dżokeja. Ostatnie 500m stawka pokonała w czasie 31.9. Zajmując dobre miejsce w tak ważnym wyścigu, Zafir dowiódł, że jest w znakomitej formie i nie jest jeszcze taki stary, żeby „wypaść z gry”. Liczymy na jego kolejne udane występy. Dawaj Zafiiiiir !!!!!!!

Przygotowując się do następnego wyścigu Gazelli, Mlechy i Sahary (Oaks) z napięciem oczekiwaliśmy na wieści o stanie zdrowia dżokeja V. Popova, który miał dosiąść naszego Zbója. Okazało się, ze konieczna jest zmiana jeźdźca. W rezultacie Zbójną Górę osiodłała Klaudia Wójcik, która już wcześniej - w Sopocie tworzyła zgrany zespół z naszą klaczą.
Xbójna Góra 22.10.06

Zaraz po starcie, w 10-o konnej stawce Zbójna Góra galopowała za prowadzącą wyścig Estelią. Po wyjściu na prostą wysunęła się na prowadzenie, przed celownikiem ulegając jedynie faworyzowanej Avilli z Reguła. Biorąc pod uwagę, iż był to jej pierwszy bieg po 3-miesięcznej przerwie, drugie miejsce w tak prestiżowej gonitwie przynosi nam dużą satysfakcję i daje powód do dumy, że nasza wychowanka zaprezentowała się tak wyśmienicie.
Zbójna Góra 22.10.06

Zbójna Góra 22.10.06

Zbójna Góra 22.10.06

Zbójna Góra 22.10.06

Zbójna Góra 22.10.06

Zbójna Góra 22.10.06

W ostatniej gonitwie, obfitującej w emocje dwudniówki, do boju stanęła nasza 3-letnia folblutka Bohema. W siodle w zastępstwie V. Popova – W. Szymczuk. W stawce 7 koni, lekko przeprowadzona, kończyła wyścig na szóstym miejscu.

Podsumowując występy naszych koni, zaangażowanie i sprawność „ekipy pomocniczej” uważamy tę dwudniówkę za bardzo udaną. Cieszą nas licznie przekazywane gratulacje od naszych służewieckich kibiców, za które serdecznie dziękujemy.

Konie wróciły zdrowe, dopisuje im apetyt, a my mamy nadzieję na równie udane kolejne starty. Zapraszamy naszych fanów do trzymania kciuków za występ Om Mantry, 5 listopada w II gonitwie dla 3l. klaczy czystej krwi arabskiej I grupy na 1800m.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone