aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Dream Team


Don Miguel-08 wrzesień 2006


Don Miguel-08 wrzesień 2006


Don Miguel-08 wrzesień 2006


Zafir w Nagrodzie Figaro


Zafir w Nagrodzie Figaro


Zafir w Nagrodzie Figaro


Wysoka forma (2006-09-13; 00:06)

Koniec sierpnia i pierwsza połowa września to bardzo udane występy na Służewcu koni wyścigowych trenowanych w Podbieli. 27 sierpnia 4-letni AMIS (Ganges – Amina po Murat-Gazon) ze stajni Fuks po bardzo dobrym biegu zajął trzecie miejsce w batalii I grupy na 1800m. Pokonali go jedynie rówieśnicy: świetny Sylwan z Reguła i dzielny Exclusive. Półtorej godziny później reprezentująca barwy stajni Dream Team - trzyletnia OM MANTRA (Wiliam – Ormianka po Dziewierz) zajęła drugie miejsce w gonitwie dla młodych klaczy na 1400m.

Kolejna dwudniówka (2-3 września) przyniosła nieznaczną porażkę trzyletniego ADMINA (Gamin de Carrere – Amina po Murat-Gazon) ze stajni Fuks w biegu II grupy na milę i odległą lokatę jego kolegi z rocznika – og.DZIKI ZACHÓD (Zachód – Duchess po Erfurt) w tej samej kategorii, ale na dystansie 1400m. Admin pokazał, że słabszy start w Sopocie był tak zwanym wypadkiem przy pracy, a „Dziki” przypomniał nam, że nie każdy koń arabski lubi się ścigać. Z wyjątkiem charakternego reprezentanta stajni Singidunum, który pogrzebał swoje szanse mocno wyłamując przy wyjściu na prostą finiszową, wszystkim naszym koniom partnerowała Klaudia Wójcik.

Potwierdzeniem dobrej formy naszych podopiecznych były kolejne znakomite występy, tym razem (7-8 września) w wykonaniu weteranów: 7-letniego ZAFIRA (Złotogłów – Zorza po Pepton) ze stajni Singidunum oraz 9-letniego DON MIGUELA (Deploy – Don’t Wary po Lomond) ścigającego się w barwach stajni Dream Team. Zafir w duecie z Piotrem Krowickim spisał się wybornie w Nagrodzie Figaro, zajmując drugie miejsce za faworyzowanym Amor Amor, a pokonując wyśmienitego Elkara z Reguła, dzielnego Warbina i chimerycznego Frantica. Z kolei „El Matador” czyli Don Miguel nie miał sobie równych w gonitwie dla 3-letnich i starszych koni II grupy na 2 kilometry. Do łatwego zwycięstwa, już drugiego w tym roku, poprowadziła go oczywiście Klaudia Wójcik. Jak widać na przykładzie Zafira i Dona, doświadczenie koni może być zaletą, a wiek wcale nie musi przeszkadzać w osiąganiu dobrych wyników.

Wierzymy gorąco, że to nie wszystko, na co stać naszą wyścigową drużynę i że jeszcze nie raz będziemy mogli cieszyć się z jej dobrej postawy w służewieckich zmaganiach. A dotychczasowy bilans podopiecznych trenera Adama Wyrzyka to 3 wygrane, 3 drugie, 7 trzecich, 1 czwarte i 2 piąte (płatne) miejsca w 23 startach na bieżniach Warszawy, Wrocławia, Sopotu oraz w austriackim Ebreichsdorfie i stolicy Słowacji – Bratysławie. Wysoka forma cieszy i motywuje do dalszej pracy, bo za nami przecież tylko nieco więcej niż jedna czwarta służewieckiego sezonu.

A kolejna bomba w górę już 16 i 17 września –wierna grupa kibiców jak zwykle trzymać będzie kciuki – tym razem za Bohemę, Om Mantrę i Dzikiego Zachoda – i gorąco dopingować, bo wyścigi to bez wątpienia piękna i widowiskowa dyscyplina sportu konnego.


Jeszcze wakacyjnie


Dni Konia Arabskiego, które rokrocznie odbywają się w sierpniu w Janowie Podlaskim, to przede wszystkim Pokaz Narodowy i Aukcja Pride of Poland. Zmagania o tytuły Czempionów Polski dostarczyły wielu wrażeń, a nas szczególnie ucieszyły wspaniałe wyniki Gaskonii (zwyciężczyni klasy z najwyższą notą pokazu – 93,67 punktu, Czempionka Klaczy Starszych i Najlepszy Koń Pokazu), rezydującego w sezonie 2006 w Rosłońcach Grafika (triumfator klasy – 92,00 punkty i Rezerwowy Czempion Ogierów Starszych), jego rocznej córki – michałowskiej Emiriony (trzecia w klasie za późniejszą Czempionką Klaczy Młodszych – janowską Seforą), kapitalnego Gaspara (sukces w klasie – 93,33 punktu i tytuł Narodowego Czempiona Ogierów Starszych) oraz Aslana (drugi za Gasparem w klasie z notą 92,33 punktu, pokonał między innymi Poganina, Esparto i Perseusza, demonstrując kapitalny ruch i zbierając wysokie noty za typ, głowę i szyję – komplet 19-tek oraz za nogi – 16, 17, 17!!!). Rekordowa aukcja przyniosła blisko 1,6 miliona Euro obrotu (wynik nienotowany w 37-letniej historii imprezy), a w dodatku właściciela zmieniły niemal wszystkie konie z głównej listy. Jedną z najjaśniejszych jej gwiazd była michałowska Gehenna (sprzedana do Australii za 180.000 Euro, co okazało się najwyższą ceną zapłaconą za klacz) – krewna zdobywców najwyższych laurów sobotniego Pokazu Narodowego: Gaskonii oraz jej synów Gaspara i Grafika. Dokładne wyniki, czyli lektura obowiązkowa dla każdego sympatyka najpiękniejszej końskiej rasy, dostępne są na stronach: www.janow.arabians.pl i www.prideofpoland.pl

Miło nam też donieść, że tegoroczne źrebięta mają już zatwierdzone nazwy. I tak do pełnej krwi Bossa Novy (In Camera – Blondynka po Who Knows) i arabskiej Szachrajki (Aslan – Sadira po Penklub) „dołączyły”: obiecująca Bircza (od Bila po Fawor), urodziwy Groszek (od Gospoda po Partner) oraz najmłodszy - Zerwikaptur (od Zasługa po Wigor) – wszystkie po pięknym i dzielnym janowskim Aslanie, który tak udanie startował w Pokazie Narodowym 2006. Źrebięta, chowają się zdrowo i jak to maluchy… mają nieustające wakacje.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone