aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Pustynny Deszcz-fot.B.Mazur


Grzechol z grzechotkami-fot.B.Mazur


Pustynny Deszcz-fot.B.Mazur


Pustynny Deszcz-fot.B.Mazur


Pustynny Deszcz-fot.B.Mazur


Bakalia-fot.B.Mazur


Bakalia


Zaległe sprawozdanie (2006-06-15; 00:50)

Blisko 2 miesiące temu, 19 kwietnia zakończyliśmy sezon wyźrebień, bowiem tego dnia Zasługa (Wigor –Zamieć po Czardasz) urodziła swojego czternastego potomka z rzędu (!) – sympatycznego gniadego ogierka po janowskim Aslanie (Eukaliptus – Algora po Probat). Donosimy o tym fakcie z wielkim opóźnieniem, ale cóż zrobić, tempo życia w dzisiejszych czasach jest ogromne, więc i do komputerowej klawiatury zasiąść trudno.

Miło nam też oznajmić, że najmłodsze folbluty urodzone w Rosłańcach czyli Bossa Nova (In Camera – Blondynka po Who Knows) i Okawango (Llandaff – Okawara po Enjoy Plan) oraz arabka Szachrajka (Aslan – Sadira po Penklub) są już pełnoprawnymi posiadaczami swoich imion – wszystkie pomysły, zatwierdzone przez Redakcję Ksiąg Stadnych, należą oczywiście do „Prezesa” – Adama W.
Ku końcowi ma się też sezon rozpłodowy. Michałowski Grafik (Eukalitus – Gaskonia po Probat) spisał się znakomicie i już wkrótce przyjdzie nam pożegnać się z tym utytułowanym, pięknym i dzielnym, a przy tym obdarzonym wyjątkowym charakterem i łagodnym, przyjaznym usposobieniem reproduktorem.
Z kolei drużyna wyścigowa trenuje w dobrym zdrowiu i bez przerw. Wprawdzie na warszawskim Służewcu bomba jeszcze nie poszła w górę, ale rosłonieckie asy gotowe do startów zainaugurowały sezon wyścigowy 2006.

28 maja, w trzecim dniu tegorocznych zmagań na partynickiej bieżni we Wrocławiu, zadebiutowały trzyletnie: Om-Mantra (Wiliam – Ormianka po Dziewierz) - stajnia Dream Team i Admin (Gamin de Carrere – Amina po Murat-Gazon) – stajnia Fuks. Klacz zajęła dobre czwarte miejsce, walcząc do samej mety o drugą lokatę, a ogier w gonitwie na nieco dłuższym dystansie minął celownik trzeci. Obu koni dosiadała Klaudia Wójcik. Cieszą nas rezultaty osiągnięte przez arabską młodzież, która dobrze zniosła trudy transportu i sportowego debiutu, prezentując niezłą formę, na tle rywali, którzy w większości mieli już za sobą wiosenne przetarcie. Ambitna postawa Om-Mantry i Admina, niezłe czasy obu gonitw, a przede wszystkim spokój, z jakim wykonały swoje zadania, zdają się obiecywać progres w kolejnych występach. Szczegółowe wyniki znajdziecie Państwo na stronie www.wtwk-partynice.pl, a my ze swojej strony dziękujemy serdecznie pogodnym i uśmiechniętym gospodarzom Partynic za ciepłe i przyjazne przyjęcie oraz okazaną pomoc.

Inny duet zadebiutował w białeckim ringu pokazowym. Rywalizacja arabskiej młodzieży podczas XVI Wiosennego Młodzieżowego Pokazu, jaki rozegrano w dniach 3-4 czerwca, skupiła w Stadzie Ogierów Białka blisko 140 koni z całego kraju, więc o sukces nie było łatwo. W dodatku pogoda nie sprzyjała ani koniom, ani prezenterom, ani sędziom – wprawdzie w sobotę nie padało, ale w niedzielę dokuczał nie tylko deszcz, ale przede wszystkim przenikliwe zimno. Wszyscy jednak spisali się na medal – impreza przebiegała sprawnie, a sędziowanie powinno zadowolić nawet najwybredniejsze gusta. Barw rosłonieckiej hodowli broniły prezentowane przez samego Prezesa: roczna gniada Bakalia (Arad – Bila po Fawor) i dwuletni srebrzysto-siwy Pustynny Deszcz (Ecaho – Pustynna Akcja po Pesal). Klaczka zajęła 9 miejsce w klasie, otrzymując notę 86,33 punktu, ogierek natomiast był w swojej serii ósmy z punktacją 86,67. Zadowoleni z obiektywnych ocen, a przede wszystkim z możliwości porównania się z krajową elitą, jednocześnie świadomi słabych punktów naszego występu, obserwowaliśmy walkę najlepszych koni w niedzielnych finałach, podziwiając i oklaskując nie tylko triumfatorów, ale również autorów i uczestników pokazów specjalnych. Z tych wyjątkowo udanym był występ Emira - Krzysztofa Czarnoty na Mąciwodzie i jego ukochanej Lady w tej roli podziwialiśmy profesor Krystynę Chmiel), niewidzialna nić porozumienia, jaka połączyła Czesława Witko i „rajdowca” Nenufara, wojskowe popisy Pokemona i dosiadającego go dzielnego kawalerzysty, a także konkurs w skoku na wysokość z udziałem synów reproduktorów arabskich: dzielnego Katona (po Wiedeń) i urodziwego, kapitalnego typu Berlin Beja (po Elsing). Dokładne wyniki Młodzieżowego Pokazu znajdziecie Państwo na stronie www.białka.arabians.pl – naprawdę ciekawa i obowiązkowa lektura!

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone