aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

GRAFIK – gwiazda sezonu (2006-02-12; 22:50)

Miło nam poinformować, że w rozpoczętym właśnie sezonie rozpłodowym 2006 boks czołowego w Stadninie Koni Arabskich Rosłońce zajął Rezerwowy Czempion Polski Ogierów Starszych – GRAFIK. Ten wyhodowany w Michałowie dziesięcioletni ogier jest synem epokowego Eukaliptusa i córki legendarnego Probata – Gaskonii, która wygrała klasę podczas Narodowego Pokazu w Janowie Podlaskim w 2002 roku, a w stadzie dała równie znakomitego GASPARA (po Emigrant) – Młodzieżowego Czempiona Polski – Białka 2000, a także Międzynarodowego Czempiona Niemiec – ogiera GASKOŃCZYK (po Menes).

Roczniakiem GRAFIK zadebiutował w Białce, zajmując drugie miejsce w klasie za późniejszym Młodzieżowym Czempionem Polski – Esperanto. Rok później, w klasie ogierków dwuletnich, znowu na drodze do sukcesu stanął mu jedynie świetny Esperanto.

Podczas dwuletniego pobytu na torze wyścigowym, GRAFIK wykazał się zarówno dzielnością, jak i zdrowiem - w 15 startach zwyciężał trzykrotnie, 8 razy zajmował płatne lokaty, w tym 5 razy drugą, a ponadto startował w najpoważniejszych próbach - Nagrodach Derby i Janowa-Przychówku, a trzylatkiem w Nagrodzie Piechura. I nie powinno to nikogo dziwić, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że jego babka – dwukrotnie pierwsza poza grupami GIZELA (po wyśmienitym ogierze Palas) jest przecież matką znakomitej na torze GENEZY (Oaks, Porównawcza), oaksistki GARONNY (matki rewelacyjnego w pokazowych ringach i w stadzie ogiera GANGES), a rodzinę rekomendują wyścigowe osiągnięcia triumfatorów Derby – ogierów GEPARD, GWARO i GAFAL.

GRAFIK ma w swoim „sportowym” dorobku cenne laury w pokazowych ringach: czterokrotnie wybrany został Czempionem Ogierów Starszych (Warszawa – 2002, Poznań – 2003 oraz Bełżyce i Falborek – 2004), a dwukrotnie ogłoszono go Rezerwowym Czempionem Polski Ogierów Starszych (Janów Podlaski 2002 i 2005). W uzupełnieniu licznych sukcesów reprezentacji linii żeńskiej GRAFIKA wspomnimy tylko o tak utytułowanych koniach jak Czempion Świata GONDOLIER, Narodowe Czempionki Polski GRENLANDIA i GONDAWA czy aktualny Vice-Czempion Świata GIRLAN-BEY oraz panująca nam Czempionka Polski 2005 i Vice-Czempionka Świata z ubiegłego roku - GALILEA.

Karierę stadną rozpoczął GRAFIK w stadninie Jadem Arabians w Belgii (2001), a przez kolejne sezony rezydował w macierzystym Michałowie, gdzie na świat przyszła między innymi urodziwa ARGOLIDA (od Anakonda po Monogramm) – podziwiana przed rokiem w szrankach podczas rywalizacji w Białce i Janowie Podlaskim.

Ogromnie szczęśliwi, pragniemy tą drogą jeszcze raz serdecznie podziękować Stadninie Koni Michałów za możliwość dzierżawy tak cennego reproduktora, bowiem oprócz niezaprzeczalnych zalet rodowodu, wyjątkowej urody i prawidłowego eksterieru, niesie ze sobą GRAFIK obietnicę przyszłych sukcesów wyścigowych, znakomicie wyrażając ideę przyświecającą niezmiennie pokoleniom krajowych hodowców, aby polski koń arabski był nie tylko piękny, ale i dzielny.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone