aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Zbój Górą (2005-11-01; 20:50)

Liczna reprezentacja naszej rodziny gorąco kibicowała w niedzielę 30 października trzyletniej Zbójnej Górze, która z numerem siedem na czapraku wystartowała w dystans 1400m w biegu dla klaczy I grupy. W dystansie galopowała czwarta, a następnie trzecia i znakomicie wytrzymała mocne tempo (27.8 – 34.3) dyktowane przez parę Trojka – Samira. Na prostej dżokej Piotr Piątkowski kontrolował sytuację (36.7) - w efekcie ambitna córka nieodżałowanego Egona i królowej naszego stada – Zasługi (po Wigor) łatwo objęła przodownictwo, by na końcowych metrach pewnie odeprzeć atak szturmującej polem Mangelee.


Zwycięstwo podopiecznej trenera Marka Nowakowskiego, odniesione w dobrym stylu (o 2 ½ długości) i w przyzwoitym czasie (1’38.8” po torze lekko elastycznym, w skali 2.9), a przede wszystkim pokonanie wyżej notowanych rywalek napawa optymizmem przed przyszłorocznymi zmaganiami. Teraz Zbójną Górę, która zakończyła już sezon wyścigowy 2005 czeka odpoczynek, a następnie zimowy trening na rosłonieckich łąkach i po ścieżkach mazowieckich lasów.

Mniej udane były niestety ostatnie występy rówieśników „Zbója”. Diadem w biegu na końcówkę nie sprostał roli faworyta, ustępując miejsca szybszym przeciwnikom i bieg I grupy kończył dopiero piąty, a startującego po długiej przerwie Om-Kara siły opuściły na 200m przed metą i w rezultacie zamykał stawkę II grupy. Straty do konkurentów w obu wypadkach nie były jednak duże, więc liczymy, że w listopadzie Diadem odnotuje drugą wygraną w karierze, a Om-Kar odniesie tak upragnione zwycięstwo. A że wiara i ciężka praca to przecież co najmniej połowa sukcesu, to kto wie…

Z nadzieją patrzymy też w przyszłość, oczekując sprawdzianu dwuletniej Bohemy w pierwszo-grupowym towarzystwie i cieszymy się bardzo, że rekonwalescencja Medisa przebiega bez zakłóceń. Powolutku zaczynamy żegnać sezon wyścigowy 2005 i szykować się do „tej ostatniej niedzieli”.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone