aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Uzupełniamy zaległości (2006-02-22; 00:50)

Przez blisko dwa miesiące niewiele zmieniało się na naszej stronie, ale to wcale nie znaczy, że nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Zamiast szukać kiepskiego usprawiedliwienia dla naszego „lenistwa”, postanowiliśmy zwyczajnie uzupełnić zaległości.

Medis – historia z happy endem
Miło nam donieść, że szczęśliwie zakończyła się kuracja poważnie kontuzjowanego latem ubiegłego roku MEDISA. Syn Egona odzyskał sprawność i choć o jego użytkowaniu wierzchowym mowy już raczej nie będzie, to ogier cieszy się zdrowiem i dobrą kondycją. Medis znalazł też nowy, wyjątkowo przyjazny mu dom, w którym cieszy oczy i serca swoich właścicieli, a nam pozostały po nim wyjątkowe wspomnienia wspólnych sukcesów, nagrania video jego pełnych emocji sportowych pojedynków na służewieckiej bieżni oraz olbrzymia satysfakcja z faktu, że w trudnych chwilach sprostaliśmy zadaniu, w efekcie czego pierwszy wyścigowy as stajni Rosłońce jeszcze długie lata będzie mógł cieszyć się soczystą zielenią pastwiskowych traw.

Drużyna wyścigowa
Z końcem stycznia minął termin zgłaszania koni do sezonu wyścigowego 2006 i miło nam poinformować wszystkich kibiców granatowo-żółtych barw stajni Rosłońce, że trener Adam Wyrzyk zameldował do biegania 9 koni. Są to:

pełnej krwi angielskiej

1.wałach DON MIGUEL (Deploy – Don’t Wary po Lomond) gn. 19972.klacz BOHEMA (Special Power – Blondynka po Who Knows) gn. 2003czystej krwi arabskiej

1.ogier AMIS (Ganges – Amina po Murat-Gazon) gn. 20022.ogier OM KAR (Wachlarz – Ormianka po Dziewierz) gn. 20023.klacz ZBÓJNA GÓRA (Egon – Zasługa po Wigor) gn. 20024.ogier ADMIN (Gamin de Carrere – Amina po Murat-Gazon) gn. 20035.ogier CEZAR WIELKI (Zachód – Cerina po Penthagonn) siwy 20036.ogier DZIKI ZACHÓD (Zachód – Duchess po Erfurt) siwy 20037.klacz OM MANTRA (Wiliam – Ormianka po Dziewierz) siwa 2003Jak widać, w porównaniu z ubiegłym rokiem „stan posiadania się podwoił”. Weteran Don Miguel po dwóch sezonach spędzonych w stajni czeskiego trenera (Josef Vana) rozpocznie starty z najniższego pułapu. Dysponująca „szybkim” papierem trzyletnia Bohema jest sklasyfikowana w II grupie. Duet arabskich czterolatków: Amis – Zbójna Góra przed rokiem zwycięsko „przemaszerował” przez obie kategorie, więc lokuje się aktualnie w grupie I. Om Kar sklasyfikowany jest „oczko” niżej. Młodzież, z wyjątkiem opóźnionego w pracy Cezara Wielkiego, trenuje systematycznie i zdrowo, ale jej prawdziwą wyścigową wartość pozwolą ocenić dopiero występy na stołecznej bieżni. Nie da się ukryć, że z nadziejami i niecierpliwością czekamy na dzień, w którym służewiecka bomba znów pójdzie w górę.

Oczekiwanie
W styczniu i lutym tego roku nie usłyszymy jeszcze w naszej stajni rżenia nowo narodzonych źrebiąt, ale już w marcu ta sytuacja się zmieni. Potomków janowskiego Aslana (Eukaliptus – Algora po Probat) oczekują bowiem oferowane na sprzedaż Sadira (termin wyźrebienia 13 marca) i Gospoda (18.03.), a także Bila (22.03.) i Zasługa (26.04.). Pełnej krwi angielskiej Blondynka w kwietniu (13) urodzi swoje trzecie źrebię, tym razem po ogierze In Camera (Sadler’s Wells – Clandestina po Secretariat). W oczekiwaniu na nowych mieszkańców stajni spieszymy jednak donieść, że nasza wychowanka – nieduża MORELKA urodziła swoją drugą córkę – klaczkę po ogierze Aslan. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że hodowlana przygoda nowych właścicieli Morelki zaczęła się tak radośnie.

Zapraszamy również do odwiedzenia „odświeżonej” galerii, autorem zdjęć jest T. Celmer.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone