aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości
Na finiszu (2005-11-30; 00:01)

Z dobrym skutkiem powróciła w szranki para Klaudia Wójcik i Om-Kar. W świąteczny piątek, 11 listopada trzyletni reprezentant granatowo-żółtych barw stajni Rosłońce walczył jak lew, zajmując ostatecznie bliskie trzecie miejsce za duetem Riad El Highlight – Marszałek (1/2 – 1/2 długości). Dobra forma amazonki i dzielna postawa syna Wachlarza i Ormianki dawała nadzieję, że doczekamy się wreszcie tak upragnionego zwycięstwa OM-KARa w dobiegającym powoli końca sezonie wyścigowym 2005. A że nie była to nadzieja płonna przekonaliśmy się w sobotę 26 listopada. Na elastycznej, lekko ośnieżonej bieżni duet Om Kar – Klaudia prowadził od startu i zwyciężył łatwo o 4 długości (II grupa 1400m) od Porycka w czasie 1’43.2”.

Z kolei wcześniejsza dwudniówka (19-20 listopada) zamknęła pierwszy rok startów dwuletniej folblutki BOHEMY (Special Power – Blondynka po Who Knows) – start w pierwszej grupie nie był udany (7 lokata) oraz rówieśnika Om-Kara – DIADEMA (Egon – Duchess po Erfurt). Reprezentant stajni Camelot (tr Marek Nowakowski) nie dał rady świetnemu Sylwanowi z Reguła, zajmując drugie miejsce w biegu I grupy na 1800m.

Niebawem w dziale „wyścigi” zamieścimy obszerne podsumowanie sezonu 2005, którego ostatnie akordy wybrzmią w barbórkową niedzielę – 4 grudnia (70 dzień wyścigowy).

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone