aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości
„Brudna” krew (2005-09-24; 01:15)

Olbrzymią radość i prawdziwą satysfakcję sprawiła nam swoim drugim występem w torowej karierze klacz pełnej krwi angielskiej - BOHEMA. W minioną niedzielę (18 września) gniada córka Blondynki (po Who Knows) zwyciężyła łatwo w biegu II grupy na dystansie 1000 metrów przeznaczonym dla dwuletnich klaczy.

Finisz Bohemy, która po nieudanym debiucie w Próbnej długo pauzowała, okazał się zarówno efektowny, jak i efektywny. W rezultacie córka ogiera Special Power łatwo wyprzedziła konkurentki, notując na elastycznej (3.3) bieżni bardzo przyzwoity czas – 1’01.1” (30.6 – 30.5). Pierwsza folblutka wyhodowana i wychowana w Stadninie Koni Arabskich Rosłońce bez najmniejszego problemu pokonała o 2 długości zaciekle walczące o drugą lokatę: rosłą Ostkę (po ogierze Zafonium – ojciec półsiostry Bohemy, urodzonej w tym roku klaczki Beautiful Helena) oraz faworyzowaną Allez Fortune.

Reprezentantkę granatowo-żółtych barw trenowaną przez Marka Nowakowskiego, spokojnie i z dużym wyczuciem poprowadził do zwycięstwa dżokej Piotr Piątkowski, a my pełni nadziei czekamy na kolejne występy urodziwej i utalentowanej przedstawicielki naszego hodowlanego mini działu „brudna krew angielska”.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone