aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Raport ze stanówki 2005 (2005-09-15; 20:55)

Miło nam poinformować, że w sezonie 2005, rezydujący w Stadninie Koni Arabskich ROSŁOŃCE gniady ogier ASLAN (Eukaliptus – Algora po Probat) hodowli i własności SK Janów Podlaski pokrył 17 klaczy czystej krwi. Jego partnerkami (w kolejności alfabetycznej) były:

1. Aaran (Borysław – Aktorka po Embargo)
2. Abbi (Pamir – Aktorka po Embargo)
3. Aktorka (Embargo – Arena po Gwarny)
4. Arma (Ararat – Aaran po Borysław)
5. Artha (Furiat – Aaran po Borysław)
6. Bila (Fawor – Bukowina po Aloes)
7. Certoza (Set – Cecha po Palas)
8. Duchess (Erfurt – Dulcynea po Set)
9. Erba (Pasat – Eria po Europejczyk)
10. Gospoda (Partner – Gosposia po Banat)
11. Mergissa (Ganges – Martyna po Europejczyk)
12. Morelka (El Amor – Margerytka po Argo)
13. Sadira (Penklub – Satynka po Set)
14. Santina (Borek – Satynka po Set)
15. Zapinka (Pamir – Zasługa po Wigor)
16. Zasługa (Wigor – Zamieć po Czardasz)
17. Zgadula (Fawor – Zagadka po Eufrat)

To naprawdę imponujący wynik, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że (jak wynika z posiadanych przez nas informacji) cała siedemnastka została zaźrebiona!
Pragniemy serdecznie podziękować panu Markowi Treli za zaufanie jakim nas obdarzył, oddając w dzierżawę tak cennego reproduktora. Cieszymy się przy tym niezmiernie, że kapitalnego charakteru ogier wrócił do rodzimej stadniny w dobrym zdrowiu i wzorowej kondycji, o czym mogli się przekonać wszyscy widzowie tegorocznego POKAZU NARODOWEGO, w którym (wkrótce po powrocie do domu) ASLAN wystartował. Siedmiolatek, zajmując wysokie – szóste miejsce (z notą 91,00 punktów) uplasował się tuż za dekorowaną piątką w licznie (17 koni!) obsadzonej klasie ogierów 4-8 letnich. Mamy nadzieję, że to nie koniec jego pokazowej kariery, którą śledzić będziemy z baczną uwagą, i że najlepsze jeszcze przed nim.
Z kolei stacjonujący przed rokiem w naszej stadninie ARAD (Emigrant – Armenia po Tallin) hodowli i własności SK Michałów tuż po Aukcji PRIDE of POLAND, w trakcie której był oferowany na sprzedaż w ramach Silent Sale, zainteresował klientów z Anglii i… zmienił właściciela. Ogier wyjedzie niebawem na Wyspy, a nam na osłodę pozostało jego wielce obiecujące potomstwo, w tym dwie czarujące córki – gniada Bakalia (od Bili) oraz siwa Gala (od Gospody).
Wzięciem cieszy się również stały rezydent naszej stadniny 11-letni ZACHÓD (Gabaryt – Zorza po Pepton) hodowli SK Kurozwęki. W bieżącym sezonie „obsłużył” cztery klacze półkrwi. Ten dzielny wyścigowiec, który w barwach stajni Singidunum swojego właściciela pana Koli Kovcina wygrał 6 z 25 gonitw (biegał 3 sezony), w których startował i aż 17 razy zajmował płatne lokaty, w tym trzecie miejsca w Nagrodach Witraża i Embargo oraz piąte miejsca w prestiżowej Nagrodzie Białki (kategoria A; dystans 1800m) i Handicapie Batyskafa, zadebiutuje w przyszłym sezonie wyścigowym duetem siwych trzyletnich ogierów: Dziki Zachód (od Duchess po Erfurt) – Cezar Wielki (od Cerina po Penthagonn).
Oczekując zimowo-wiosennych narodzin potomstwa Aslana, mamy nadzieję już niebawem przedstawić Państwu kolejnego czołowego ogiera, który zajmie boks w naszej stadninie, przejmując schedę po niezapomnianym Egonie (2001), białeckim Palmerze (2002), utytułowanym Etogramie (2003), michałowskiej parze Arad – Fryderyk (2004) i janowskim Aslanie (2005). A szczegóły ich dokonań znajdziecie Państwo w dziale ”stanówka” - serdecznie zapraszamy do lektury.


Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone