aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości


Dwa do jednego (2005-09-10; 13:20)

Takim wynikiem nasze trzyletnie konie zakończyły wyścigowe zmagania podczas ostatniej (3-4 września) dwudniówki. Najpierw startujący po długiej przerwie DIADEM (Egon – Duchess po Erfurt), który w barwach stajni Camelot (tr Marek Nowakowski, dżokej Piotr Piątkowski) debiutował 4 czerwca, zajmując czwarte miejsce, bez problemu (łatwo) wygrał pierwszą gonitwę sobotniego mityngu (II grupa, 1600m, biegało 5 koni). Ogier zademonstrował dobrą szybkość na finiszu (33.9”) i choć rywale byli mierni, to chyba można być dobrej myśli i liczyć na kolejne udane występy wyhodowanego w SK Rosłońce ogiera, tym razem już na nieco wyższym szczeblu.

Dzień później w milerskiej II grupie dla klaczy, prowadzona w dystansie blisko czoła ZBÓJNA GÓRA (Egon – Zasługa po Wigor) walczyła ambitnie i co cenne, nieustępliwie aż do samej mety i zachowała przewagę łba nad ostro finiszującą faworyzowaną Ewitacją. Córkę królowej naszego stada – Zasługi przygotowuje do startów trener Marek Nowakowski, a do zwycięstwa poprowadziła Zbója – Ola Gajos.

Mniej udany - biorąc pod uwagę zajęte miejsce (ostatnie, dziewiąte) - okazał się niedzielny występ GALERII (Egon – Gospoda po Partner) w batalii klaczy I grupy na 1800m. Nasza wychowanka i podopieczna cieszy się dobrym zdrowiem, a że na treningach czyni stałe postępy, to mamy nadzieję, że jesienna część sezonu będzie dla niej szczęśliwsza i kto wie, może doczekamy się jej drugiej tegorocznej wygranej?

Najważniejsze jednak, że potomstwo nieodżałowanego Egona raz po raz notuje wartościowe rezultaty, przypominając o swoim ojcu, który w naszych sercach niezmiennie zajmuje miejsce szczególne.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone