aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości
Trudne chwile (2005-09-04; 13:45)

21 sierpnia Medis zdawał się pewnym zwycięzcą pierwszej gonitwy niedzielnego spotkania na warszawskim torze. Niestety wkrótce po wyjściu na prostą finiszową, galopując „cały w ręku” (co zapewne uchroniło zarówno jego, jak i dosiadającego go Dimę Petryakova przed upadkiem) absolutny lider naszej skromnej wyścigowej stajni potknął się tak nieszczęśliwie, że uległ bardzo groźnej kontuzji i biegu nie ukończył.
Dla wszystkich jego sympatyków mamy jednak pomyślne wieści. Syn Egona czuje się dobrze i zdaniem lekarza (w tym miejscu po raz kolejny serdecznie dziękujemy doktorowi Michałowi Dziekańskiemu) rokowania są całkiem niezłe, choć oczywiście złamanie (kość pęcinowa prawej przedniej nogi) jest bardzo poważne – praktycznie całkowicie wyklucza Medisa z użytkowania wierzchowego – więc na pełną radość przyjdzie nam jeszcze poczekać.
Jednak głęboko wierzymy, że wszystko skończy się pomyślnie i nasz dzielny wychowanek będzie mógł spacerować po rosłonieckim padoku, ciesząc oko swojego wychowawcy i trenera, z którym wielokrotnie przecież dzielił wspólny trud codziennych treningów, jak i niezapomniane chwile służewieckiej chwały.

Środowy (24 sierpnia) występ okazał się udany dla Zbójnej Góry (trener Marek Nowakowski, w siodle Ola Gajos), która zajęła drugie miejsce w biegu dla trzyletnich klaczy II grupy (1600m), ustępując pola jedynie wyżej notowanej córce derbisty Wiliama - Trojce. Cieszymy się, że forma córki Zasługi rośnie i mamy nadzieję, że jeszcze w tym sezonie doczekamy się jej zwycięstwa.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone