aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Przed wyścigiem


Raz na wozie, raz pod wozem (2005-08-16; 20:07)

Kubełek zimnej wody wylała nam na głowę trzyletnia Galeria, która kończyła dopiero szósta w siedmiokonnej stawce młodych arabów I grupy. Liczyliśmy po cichu na więcej, klacz jednak nie wytrzymała bardzo mocnego tempa w dystansie (8.8 – 34.4 – 34.8) i odpadła na końcowej prostej. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło – zimny prysznic też się przyda, szczególnie latem. W końcu raz się wygrywa, a raz przegrywa i na tym właśnie polega urok sportu królów.

Z niezłej strony pokazała się dla odmiany druga córka Egona – Zbójna Góra, zwłaszcza że „robiła wyścig” dla zwycięskiej Zatashy. Wprawdzie córce Zasługi nie udało się zająć płatnej lokaty (szósta na osiem), ale strata do triumfatorki była niewielka (około 3 długości), a nasza wychowanka, mimo dużego brzucha i niewdzięcznej roli liderki bardzo ambitnie walczyła do samego celownika.

Niezbyt radosna niestety okazała się dla sympatyków granatowo-żółtych barw wyścigowa środa (10 sierpnia), bowiem Om-Kar zamykał pole w 7-konnym biegu II grupy na 1600m – na szczęście nie tracąc zbyt wiele (9 długości) do zwycięzcy. W siodle Galerii i Om-Kara kontuzjowaną Klaudię Wójcik zastąpiła Ola Gajos.

A w czwartek Stadninę Koni Arabskich Rosłońce odwiedził gość specjalny - Klaudia Wójcik. Wierzymy zatem że dni naszej chwały powrócą, a zawsze uśmiechniętej, pełnej pogody ducha amazonce, także drogą internetową przekazujemy serdeczne życzenia rychłego powrotu do zdrowia i wyścigowej formy.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone