aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

...nic nie piszczy!


Galeria


Beautiful women


Sąsiad
Drugi kwartał (2005-07-23; 11:05)

Przyszła pora na kolejne podsumowanie. Zacznijmy od źrebiąt, którym właśnie zatwierdziliśmy imiona. Rocznik 2005 tworzą (w kolejności alfabetycznej): dzieci ogiera Arad - Bakalia (od Bila po Fawor), Carevic (od Cerina po Penthagonn), Gala (od Gospoda po Partner), Pustynny Szlak (od Pustynna Akcja po Pesal), Szafir (od Sadira po Penklub) i ogiera Fryderyk - Zenit (od Zasługa po Wigor), a także pełnej krwi klaczka Beautiful Helena (Zafonium – Blondynka po Who Knows).

Sezon rozpłodowy przebiegał bez zakłóceń. Partnerem większości zarówno naszych, jak i przysłanych do stanówki klaczy był oczywiście wyśmienity janowski Aslan (Eukaliptus – Algora po Probat). Na brak powodzenia nie narzekał też stały rezydent – Zachód (Gabaryt – Zorza po Pepton).

Wysoką formą w pierwszej części sezonu imponowały araby z naszej wyścigowej stajni Rosłońce. Medis w trzech startach był 2xI i 1xII, a 3-letnia Galeria zwyciężyła w debiucie. Jedynie Om-Kar nie ma w dorobku wygranej, ale trzymamy kciuki, mając nadzieję, że do końca sezonu uda mu się jednak pokonać rywali. Czteroletnia Atlanta została sprzedana, opuściła naszą stajnię i nie będziemy już mogli oglądać jej w akcji na stołecznej bieżni. Cieszymy się, że współautorką tegorocznych sukcesów reprezentacji granatowo-żółtych barw jest amazonka Klaudia Wójcik.

Do pełni szczęścia zabrakło nam tylko udziału w krajowych pokazach, ale przecież co się odwlecze, to nie uciecze. A że tegoroczne źrebięta zdrowo się chowają i wspaniale rozwijają, to pełni wiary i optymizmu cierpliwie czekamy na ich debiut w pokazowych ringach w sezonie 2006.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone