aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Galeria przed debiutemZbójna GóraTrenerzy250m przed metąSama jednaNietykająca ziemiSzyję przed drugąDebiuty naszych trzylatek (2005-06-27; 22:40)

W upalne sobotnie (25 czerwca) popołudnie sporej dawki emocji dostarczyła bywalcom służewieckiego toru, a nam w szczególności, gonitwa IV, w której wystartowały debiutujące trzyletnie klacze czystej krwi arabskiej. Wśród dziewięciu uczestniczek biegu – dwie córki Egona: Zbójna Góra (od Zasługa po Wigor) i Galeria (od Gospoda po Partner) reprezentowały nasze barwy.Publiczność faworyzowała rosyjskiej hodowli Magdalenę oraz parę rodem z Białki: Al Aga - Perta. Z naszego duetu zdecydowanie więcej zwolenników miała przygotowywana do startu przez Marka Nowakowskiego – Zbójna Góra (w siodle dżokej Jerzy Ochocki). Na lekko elastycznym torze (w skali 3.2) warunki w dystansie (1600m) dyktowała Galeria dosiadana przez Klaudię Wójcik. Amazonka po przyzwoitym otwarciu (8.7 – 35.3) zwolniła wyraźnie na zakręcie (38.3), a na prostej, galopując blisko bariery, ambitnie i nieustępliwie walczyła o końcowy sukces. Taktyka taka okazała się być skuteczną i przy głośnym dopingu fanów naszych barw, mleczno siwa Galeria silnie wysyłana przez Klaudię, bez użycia bata obroniła się przed atakiem Denominacji (Ola Gajos) oraz Perty (Victor Popov). Różnice na celowniku nie były wielkie (szyja – krótki łeb), więc zdjęcie z fotokomórki obowiązkowo trafi do naszego archiwum. A na ostatnich 500m zwyciężczyni zmierzono czas 34.7”, co dało dość przeciętny łączny wynik – 1’57.0”. Czwarta na mecie (4 ½ dł.) zameldowała się janowska Zariba (wnuczka naszej Zasługi!), a Zbójną Górę wyprzedziła jeszcze tylko Magdalena.

Radość z wygranej jest tym większa, że urodzona, wychowana i trenowana w Rosłońcach Galeria to córka nieodżałowanego Egona (Enrilo – Epopeja po Palas) hod. SK Michałów i jednej z naszych najlepszych matek – kurozwęckiej Gospody (Partner - Gosposia po Banat). Mamy nadzieję, że kolejne występy bardzo szczerej i walecznej trzylatki pozwolą dokładniej określić skalę jej talentu i… okażą się równie udane. Postępów spodziewamy się także po Zbójnej Górze, która tym razem straciła do Galerii około 10 długości.

A w najbliższą sobotę (2 lipca) granatowo-żółte barwy stajni Rosłońce będzie można zobaczyć na służewieckiej bieżni dwukrotnie. W Próbnej dla klaczy (1000m, godzina 18.00) zadebiutuje pierwsza folblutka naszej hodowli – dwuletnia Bohema (Special Power – Blondynka po Who Knows), a w następnym biegu (nr 8, dystans 1400m) po raz trzeci w karierze wystartuje Om Kar. Nieco wcześniej tego dnia, w kolorach stajni CANWA ścigać się będzie pięcioletni brat Zbójnej Góry - Zigurat (gonitwa druga, godzina 15.30). Jak zwykle ściskamy kciuki.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone