aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Dobre 2. miejsceDobra forma (2005-06-21; 00:40)

W znakomitej dyspozycji utrzymuje się pięcioletni MEDIS (Egon – Medina po Czako), który w drugim tegorocznym starcie ponownie walczył o zwycięstwo, ulegając ostatecznie wyżej notowanemu PAVILONOVI ledwie o łeb. W sobotę 18 czerwca na niezbyt szybkiej bieżni (tor elastyczny, w skali 3.7) MEDIS, dosiadany ponownie przez Klaudię Wójcik, która ku nie tylko naszej radości zdobyła niedawno szlify starszego ucznia (10 wygranych), zmierzył się w II grupie na 1600m z siódemką przeciwników. Faworytami biegu były bardzo dobry, choć dawno nie oglądany w akcji rosyjskiej hodowli Pavilon i urodzony w Niemczech Minyas. W gronie kandydatów do czołowych lokat znalazły się także nasz Medis, pożyteczny Farah-Cyngar, dzielny Fellow i drugi koń rekordowo szybkiego biegu na milę (1’49.3”) – Pabian. Po starcie na czoło wysunął się Minyas, za którym ulokował się Medis. Pilnował tej pary Pavilon (czwarty w dystansie). Na finiszu liczyły się już tylko dwa konie, a zacięta walka trwała do samego celownika. Mocno naciskanemu przez Medisa Pavilonowi zmierzono czas 1’52.4” (8.5 – 34.4 – 35.1 – 34.4), a trzeci na celowniku Fellow stracił do naszego ulubieńca 2 ½ długości, wyprzedzając o szyję Farah-Cyngara. Pabian kończył piąty, a Minyas siódmy. Cieszymy się bardzo zarówno z bardzo dobrej postawy Medisa, jak i z faktu, że tworzy on z Klaudią naprawdę zgrany duet.

Drugi występ w karierze (12 czerwca, II grupa, 1600m, tor lekko elastyczny, w skali 2.8) ma za sobą inny nasz podopieczny - trzyletni OM-KAR (Wachlarz – Ormianka po Dziewierz), który wprawdzie pokonał tylko jednego rywala, zajmując szóste miejsce, ale zdecydowanie poprawił formę, dotrzymując kroku (niestety tylko do prostej) świetnemu og.Ghazallah – wygrał bardzo łatwo w czasie 1’51.4” przy końcówce 33.9”. Om-Kar (z Olą Gajos w siodle) stracił do zwycięzcy 16 długości i po wyścigu, podobnie jak Medis, czuje się znakomicie.

A najbliższa dwudniówka upłynie nam na kibicowaniu debiutującym trzyletnim klaczom. W sobotę - 25 czerwca w czwartym, licznie obsadzonym (zameldowano 10 klaczy) wyścigu (II grupa, dystans 1600m) o godzinie 16.30 startują dwie reprezentantki stajni Rosłońce: trenowana przez Marka Nowakowskiego gniada ZBÓJNA GÓRA (Egon – Zasługa po Wigor) – w siodle Piotr Piątkowski oraz przygotowywana „w domu” siwa GALERIA (Egon – Gospoda po Partner) dosiadana przez Klaudię Wójcik. Trzymamy kciuki!

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone