aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Medis górąZ górnego C… (2005-05-24; 22:40)

…zaczął sezon nasz najlepszy wyścigowiec – pięcioletni Medis. W sobotę 21 maja w 9-konnej stawce (wycofano ogiery Halo Shy Musik i Minyas) prowadził od startu (III grupa, 1600m) i mimo ataku ostro finiszującej pary Dobosz – Asłan, zwyciężył wysyłany o szyję, notując przy tym bardzo wartościowy czas (1’51.1” – ćwiartki: 8.2 – 35.2 – 34.2 – 33.5; tor lekko elastyczny, w skali 3.0).


Medisa (Egon – Medina po Czako) dosiadała Klaudia Wójcik, dla której była to już dziewiąta wygrana w jeździeckiej karierze, przy tym druga w barwach stajni Rosłońce. Trzymamy kciuki za rychły dziesiąty sukces sympatycznej amazonki, który pozwoli jej na awans do grona starszych uczniów i na dosiadanie koni z batem. A dobra wiosenna forma Medisa niezmiernie nas cieszy, zwłaszcza że w pokonanym polu znalazł się przecież ubiegłoroczny vicederbista – Dobosz.

Dzień po Medisie debiutował trzyletni Om Kar, (Wachlarz – Ormianka po Dziewierz), który jak się okazało trafił na zbyt wymagających rywali (czas zwycięzcy 1600m – 1’52.9”, finiszowe 500m w 32.9”) i niestety zamykał pole. Nas cieszy fakt, że podróż na Służewiec, prezentacja w padoku, maszyna startowa i sam wyścig nie były dla Om Kara stresem i mamy nadzieję, że w kolejnych występach będzie miał więcej szczęścia. A że w przyrodzie musi być równowaga, to remisowy bilans otwarcia przez stajnię Rosłońce sezonu wyścigowego 2005 traktujemy jako dobrą wróżbę i z optymizmem czekamy na kolejne gonitwy z udziałem reprezentantów granatowo-żółtych barw.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone