aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Wirtuoz Zasługi

Piękny sezonu wyźrebień koniec (2005-05-19; 12:10)

W nocy 14 maja w Rosłońcach urodziło się ostatnie źrebię rocznika 2005 - Zasługa wydała na świat interesującego syna michałowskiego ogiera Fryderyk. Na uwagę zasługuje fakt, że jest on już 13 z rzędu(!) źrebięciem naszej „królowej stada”.

A kilka dni wcześniej urodziła się jedyna w arabskim gronie klaczka pełnej krwi angielskiej – od strzegomskiej Blondynki (Who Knows – Balanga po Saragan) po ogierze Zafonium (Zafonic – Bint Pasha po Affirmed).

Tym samym zakończyliśmy „nocne czuwanie” i tegoroczny sezon wyźrebień, którego końcowy bilans to 4:3 dla ogierków. Stawka po ogierze Arad (Emigrant – Armenia po Tallin) prezentuje się naprawdę obiecująco i, co niezmiernie nas cieszy, zbiera pochlebne oceny fachowców. Jak na wnuki Czempiona Polski i Europy przystało, źrebięta są urodziwe i eleganckie, wyrównane w typie, przy tym mocnej i co najważniejsze prawidłowej budowy. Zatem bardzo zadowoleni z przychówku, mamy nadzieję, że cała siódemka będzie się zdrowo chować i wspaniale rozwijać.

Jednocześnie zapraszamy do częstego odwiedzania galerii zdjęć poświęconej źrebakom, gdzie postaramy się na bieżąco zamieszczać fotki zmieniających się z dnia na dzień urwisów.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone