aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Doskonały z obu stron

Pora na Zasługę

Wyjazd z Janowa

W Rosłońcach
Ważny dzień (2005-02-01; 22:44)

Miniona sobota była wyjątkowym dniem w naszej stadninie. Aż z dwóch ważkich powodów Rosłońce przeżyły prawdziwy najazd gości.

Późnym popołudniem boks ogiera czołowego (vis-a-vis stałego rezydenta - ogiera ZACHÓD) zajął Młodzieżowy Rezerwowy Czempion Polski - gniady ASLAN. Ten młody, obdarzony łagodnym charakterem ogier pierwsze dwa sezony stadnej kariery spędził w macierzystej stadninie i SO Białka, a jego premierowe potomstwo uzyskało pochlebne oceny hodowców.
I chyba nic w tym dziwnego, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że „nasz” niezwykle obiecujący syn epokowego Eukaliptusa i wnuk „Królowej Janowa” – Algerii łączy zalety eksterieru z talentem wyścigowym (w 12 startach 4xI i 8 razy z miejscem, w tym drugi w cennej Nagrodzie Janowa), a w dodatku jest bliskim krewnym wyśmienitej Amry – zdobywczyni tytułów Czempionki Polski Klaczy Młodszych i Best in Show w 2002 roku.

Po niezbyt długiej podróży Aslan rozgościł się w wygodnym boksie, a wieczorem grono przyjaciół i sympatyków stadniny, którzy stawili się niemal w komplecie, odśpiewało na cześć ELI tradycyjne „Sto lat”. Ten dzień należał bowiem niepodzielnie do Pani domu, która obchodziła kolejne… „dziewiętnaste” urodziny! Tą drogą jeszcze raz serdecznie życzymy Eli - WSZYSTKIEGO co NAJLEPSZE!

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone