aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Carevic na dworze

Carevic na dworze

Carevic w swoim boksie
Carevic i jego dwór (2005-03-11; 00:00)

W niedzielę pierwszy raz w życiu Carevic opuścił na kilka minut miejsce, w którym pierwszego dnia marca wydała go na świat Cerina. Przepełniony obawami o to, co kryje przestrzeń poza macierzystą słomą, z małą pomocą opiekunów zrobił olbrzymi dlań krok na stajenny korytarz, skąd pomaszerował z mamą w stronę ośnieżonego padoku.

Kilka chwil na zmrożonej łące najwidoczniej nie wystarczyło maluchowi, bo kiedy czas spaceru dobiegł końca mały buntownik "dał dyla" i pomimo, że mama kierowała się już w stronę stajni Carevic rozglądał się po okolicy.

Spacer tego dnia to nie jedyna życiu Carevica nowość. Po powrocie do stajni odbyło się pierwsze ważenie źrebaka, które utwierdziło nas w przekonaniu, że ogierek drobny nie jest. Pomiar wykazał, że waży 55 kg.

Procedura nie wywarła na maluchu większego wrażenia, natomiast Cerina była wyraźnie podenerwowana, pomimo że wszystko miało miejsce dosłownie pod jej nosem. Na szczęście, po niespełna minucie Carevic zajął swoje miejsce obok mamy, co wyraźnie ją uspokoiło.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone