aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Leśne wędrówki


Zimowy kenter


Powrót do stajni
Forma rośnie (2005-02-22; 23:50)

Do rozpoczęcia sezonu wyścigowego 2005 pozostało 41 dni, które upłyną nam, na intensywnej pracy, ponieważ chcielibyśmy, aby Medis wystartował już w pierwszych dniach. Jak na razie trening przebiega bez przeszkód. Konie są zdrowe i chętne do pracy, a aura sprzyja "leśnym wędrówkom".

W Podbieli trenują cztery konie: trzyletnie Galeria i Om Kar, rok starsza Atlanta oraz "weteran" (5 lat) Medis. Młodzież bardzo szybko przystosowała się do "dorosłego życia". Om Kar ma miesieczną przewagę nad Galerią, ale dzielna klacz nie daje za wygraną i w czasie przejażdżek nie odstaje od swojego bardziej doświadczonego kolegi. Razem z "młodymi" szykuje formę Atlanta, która po okresie odpoczynku po zeszłorocznym sezonie, wznowiła regularne treningi. Liderem grupy pozostaje Medis.

Każdy dzień pracy wygląda podobnie. Wszystko zaczyna się od zabiegów pielęgnacyjnych i siodłania. Następnie krótka rozgrzewka przed stajnią i wyjazd do lasu, gdzie można trochę pokłusować i pogalopować. Później spokojny powrót do domu, w czasie którego konie odpoczywają, a jeźdźcy mogą podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami. A po powrocie zasłużony relaks.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone