aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Charmander w nagrodzie Iwna


Om Karma – 09.06.07


Om Karma – 09.06.07


Om Karma – 09.06.07


Om Karma – 09.06.07


Charmander w nagrodzie Iwna


Charmander w nagrodzie Iwna


Ahma – 16.06.07


Ahma – 16.06.07


Ahma – 16.06.07


W cztery konie !!! (2007-06-20; 10:55)

Minęły kolejne cztery dni wyścigowe. Reprezentowały nas trzy młode klacze arabskie i ogier pełnej krwi.

W sobotę, 9 czerwca, w gonitwie siódmej I grupy dla 3-letnich koni arabskich na dystansie 1600m, drobna córka Williama - OM- KARMA zmierzyła się z czterema ogierami i jedną klaczą. Wszystkie konie miały za sobą po jednym wygranym wyścigu. Karmusia nie przejmowała się klasą rywali i w padoku prezentowała stoicki spokój. Prowadzona po starcie przez dżokeja Siergieja Wasiutowa w drugiej parze, przy barierze nie miała przejścia na początku prostej i spóźniła trochę finisz. Nie odpowiadało jej również to, że galopowała blisko bariery. Mimo tych drobnych przeciwności losu, dzielnie walczyła z faworyzowanym WADI NUREM, ostatecznie zajmując drugie miejsce. Pozostałe konie kończyły 10 długości za tą parą. OM-KARMA doskonale zniosła trudy wyścigu i po powrocie do domu „wyczyściła” żłób z kolacją. Może nadarzy się okazja na rewanż za dzisiejszą porażkę. W naszej małej klaczce drzemią spore możliwości.

Om Karma – 09.06.07

W niedzielę, 10 czerwca, już w pierwszej gonitwie dla 3-letnich klaczy arabskich na dystansie 1600m, nasza „maleńka” MASZA (w siodle dż. A. Turgaev) po raz drugi pokazała swoje ogromne serce do walki i w sześciokonnej stawce, finiszując z ostatniej pozycji, walczyła do samego celownika z klaczą NICOL, ulegając jej ostatecznie o nos (ok. 4cm). Czas gonitwy: 1’57.1” (9.1 – 37.1 - 37.2 – 33.7) przy torze lekko elastycznym (3,2). Wyścigowe pochodzenie „odzywa” się w żyłach MASZY. Może następnym razem będzie bliżej o kilka centymetrów.

Kulminacyjnym wyścigiem dla naszej stajni była gonitwa piąta dla 3-letnich ogierów i klaczy pełnej krwi angielskiej Nagroda Iwna (kat. A). Przedderbowy sprawdzian CHARMANDER (dż. G. Virdis) potraktował poważnie, od startu ruszając w czubie peletonu. Poprowadził MADAGASKAR, za nim nasz pupil po elastycznej bieżni, dość równym i mocnym tempem pierwsze trzy ćwiartki: 31 – 32 – 32.3. Gdy osłabł lider, CHARMANDER, przed wyjściem na prostą, objął prowadzenie i próbował uciekać rywalom. Niestety sił starczyło „tylko” albo „aż” na III miejsce. To pierwszy wyścig tego konia w tak mocnym towarzystwie. Zwyciężył SAN MORITZ, nie zagrożony przez nikogo (o 6 długości), pokonując ostatnie 500m poniżej 30 sekund. Pokonał nas również ogier KTO TY (o1 ½ długości). Cieszymy się z postawy CHARMANDERA, który na wysokim poziomie potrafił zająć tak dobrą lokatę. Chyba dopiero teraz zobaczył co to znaczy prawdziwe ściganie. Jak pobiegnie w następnym wyścigu, jaką zastosujemy taktykę, czy potrafi biegać jeszcze o poziom wyżej? Przekonamy się już niebawem. To ambitny i pracowity zawodnik.
Cieszy nas, że w tym roku mamy w stajni takie konie.

Charmander w deszczowej nagrodzie Iwna

Kolejną dwudniówkę rozpoczął start AHMY (dż. A. Reznikov) w sobotę, 16 czerwca z samego rana o godz. 11.00, w gonitwie pierwszej dla 3-letnich klaczy arabskich II gr. na dystansie 1800m. AHMA miała poprowadzić ten wyścig, ale tempo podyktowane przez nią nie odpowiadało podopiecznej trenera J. Głowackiego MAGNA S i ona sama podyktowała bardzo surowe warunki. Pierwsze 500m – 33,4!! Pozostałe klacze nie podążały za tak solidną konkurentką (Czyżby trener Głowacki zakupił nową WIENERWĘ?). Wygrała dowolnie o 6 długości w czasie 2’08. Nam nie pozostało nic innego, jak powalczyć o drugą lokatę. I powalczyliśmy, ostatecznie ulegając o krótki łeb klaczy MALAJKA. Po raz drugi AHMA wywalczyła trzecie miejsce.

Ahma – 16.06.07

Podsumowując te cztery dni, uzyskaliśmy bardzo dobry wynik. Na 4 starty: dwa razy II miejsce i dwa razy III (w tym kat. A). Kolejny weekend bez zwycięstwa. Początek sezonu tak nas „rozpuścił”, że teraz dopiero doceniamy fakt, jak trudno jest wygrać. Tym razem zabrakło 4cm i ¾ długości (100cm).

W kolejnych dniach wyścigowych, 23 i 24 czerwca, szanse zwiększają się dwukrotnie. Biegać będzie aż 8 koni w naszych barwach. Startują 2 młode folbluty – JOHNY BRAVO i RIVER NIGHT, AMIS (który już dwukrotnie zwyciężył), OM-MANTRA, ADMIN (w Nagrodzie Janowa), CEZAR WIELKI (który w debiucie znakomicie się zaprezentował), DON MIGUEL (który dochodzi do formy) oraz debiutant – 3-letni GHORIO. Na sześciu koniach pojedzie dżokej Piotr Krowicki, który rewelacyjnie spisuje się w Austrii i u naszych południowych sąsiadów. Po raz pierwszy w tym sezonie, konia z naszej stajni dosiadać będzie Mirosław Pilich, a na AMISIE, w Nagrodzie Kurozwęk, zobaczymy Aleksandra Reznikova.

Do zobaczenia na Torze!

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone