aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gościBila z synkiem


Gospoda z córk?


ogierek (Grafik – Bila po Fawor)


ogierek (Grafik – Bila po Fawor)


Gospoda z klaczk? po Grafiku

Koniec sezonu wyźrebień (2007-05-25; 00:03)

Nadrabiając zaległości, zaczniemy od wyźrebień, jakie się odbyły w naszej stajni. Po pierwszych czterech źrebakach arabskich, przyszedł czas na pełną krew.

Kasztanowata Tigera (Royal Court – Tratwa po Demon Club) dwa tygodnie po terminie, 15 marca urodziła kasztanowatego (jak można się było spodziewać) ogierka, którego ojcem jest rozpoczynający karierę stadną Exaltation. Nomen omen Tigera również rozpoczyna karierę stadną.

Tigera z synkiem

Po dwóch tygodniach, 28 marca przyszło na świat kolejne źrebię pełnej krwi - ogierek, którego tatusiem jest Be My Chief, a matką Okawara (Enjoy Plan – Okaba po Calderon).

Okawara z synkiem

Po upływie kilku dni, 2 kwietnia, nasza 20-letnia „królowa stada” - Zasługa, urodziła ogierka po Grafiku. Jak zwykle mamy kłopoty z nadaniem imion, ale do grudnia jeszcze dużo czasu (☺).

Zasluga z synkiem

Łatwiej poszło z doborem kolejnych ogierów do naszych klaczy. Wszystkie arabskie piękności zostały pokryte, rokującym duże nadzieje, janowskim synem Ghazala – Pegasusem (Pepesza/Eukaliptus). Ten urodziwy syn czempiona świata pokrył nasze 4 klacze: Bilę, Gospodę, Zbójną Górę i Zasługę. Wszystkie klacze mają już potwierdzoną źrebność.
Tigera została pokryta og. Nowogródek, a Blondynka, jałowa w zeszłym roku, wyjechała do ogiera Don Corleone i jak nam powiedziano jest już źrebna, a okaże się to już niebawem.

W międzyczasie nowych, sympatycznych właścicieli (serdecznie pozdrawiamy) znalazła Sadira i jej urodziwy synek po Grafiku – Szuler.
Dział pełnej krwi uszczuplił się nam o Bohemę i Beautiful Helenę, które wyjechały do treningu, a potem z przeznaczeniem do hodowli, do naszych braci Litwinów. Bohema ma już za sobą pierwsze zwycięstwo w nowym kraju (20 maja wygrała wyścig). Serdecznie gratulujemy!Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone