aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości
trening w Rosłońcach


trening w Rosłońcach


trening w Rosłońcach


trening w Rosłońcach


trening w Rosłońcach


siostry


relaks po treningu


relaks po treningu


Om Mantra


tor treningowy w styczniu


tor treningowy w lutym


Gazallah


Ksi?żę Jan


Om Karma


Przed sezonem 2007 (2007-03-01; 13:44)

Rozpoczyna się czwarty rok treningu koni wyścigowych w naszej stajni. Zima do tej chwili była dość łaskawa dla nas wszystkich. Ostatnie dni dały się nam jednak we znaki. Dla ludzi, którzy spędzają kilka godzin w siodle, mróz, śnieg i silny wiatr nie są sprzymierzeńcami. Na pocieszenie pozostaje fakt, że w zeszłym roku było znacznie gorzej oraz to, że do końca zimy zostały już tylko 2 miesiące.

Chcielibyśmy przedstawić konie, które obecnie są u nas trenowane. Listę zaczniemy od najstarszych folblutów po konie, które będą debiutowały w tym sezonie.

4-letnie i starsze: 1/ DON MIGUEL (Deploy – Don't Wary / Lomond)

Ten 10-letni wałach będzie reprezentował stajnię „Dream – Team” - wł. Kishore Mirpuri i Adam Wyrzyk. Pomimo „podeszłego wieku” nasz Matador czuje się znakomicie. Mamy nadzieję, że zobaczymy go, jak w swoim stylu, ucieka rywalom na prostej. Dawno, dawno temu, po zdobyciu przez niego Nagrody Życia Warszawy, w gazecie pojawił się tytuł: „Don Miguel jak wino – im starszy, tym lepszy”. Dziesięcioletnie wino dopiero nabiera smaku. Trzymamy kciuki, że okaże się wybornym rocznikiem.

Don Miguel i Marta

Don Miguel i Marta

2/ BOHEMA (Special Power – Blondynka / Who Knows) – stajnia „Rosłońce”

4-letnia klacz naszej hodowli, która biegała dwa sezony wygrywając tylko jeden wyścig. Postanowiliśmy dać jej szansę na poprawienie tego rezultatu. Zdrowie jej dopisuje, więc nie pozostaje jej nic innego, jak powalczyć w tym sezonie. Rozpocznie z najniższego pułapu................

Bohema i Marta

3/ CHARMANDER (Bobiński – Celentina / Case Law) – stajnia „Dream Team”

Jako dwulatek biegał tylko dwa razy, zajmując siódme i drugie miejsce. Zaklimatyzował się u nas doskonale i pracuje bez żadnych problemów w nowych warunkach. Cieszy nas jego wesołe usposobienie, które pozwala mu z dobrym humorem pokonywać nowe wyzwania treningowe.

Charmander i Maniek

Charmander i Maniek

4/ JENNY ENGLISH (Jape – Jingle Bell / Great Commotion)

Ta gniada córka doskonałego ogiera koni wyścigowych, jak i płotowych. Nie biegała w wieku dwóch lat. Zadebiutuje w sezonie 2007 w barwach stajni „Dream Team”. Dobry charakter tej klaczy pozwala na trenowanie jej najmłodszymi jeźdźcami w naszej stajni. Doskonale radzi sobie w nowym otoczeniu.

Jenny English i Asia

Jenny English i Asia

2 – letnie:

5/ BEAUTIFUL HELENA (Zafonium – Blondynka / Who Knows) – stajnia „Rosłońce”

To gniada półsiostra Bohemy. Jest urodzona w połowie maja, co pewnie nie pozwoli jej na wczesne wyjście do startu.

6/JOHNY BRAVO (Jape – Jingle Bell / Great Commotion)

Brat Jenny English, reprezentuje stajnię „Dream Team”.

7/ KSIĄŻE JAN (Great Lakes – Księżna Kniei / Eternity's Breath)

Ogier wyhodowany w SK Krasne. Zakupiony na jesiennej aukcji , reprezentuje stajnię „Plavac” wł. Sabina Plavac i Adam Wyrzyk. Ten energiczny potomek cennej kraśnieńskiej linii żeńskiej tryska zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Po wstępnych kłopotach z zajeżdżaniem, teraz pracuje „jak stary”.

Książę Jan - zajażdżka

Książę Jan i Asia

8/ RIVER NIGHT (Sholokhov – Royal Palm / Surumu)

Ta klacz została wyhodowana i zakupiona na aukcji w Niemczech. Będzie biegała w barwach stajni „Plavac”. Jej ojciec Sholokhov to syn Sadler's Wells – czempion dwulatków we Włoszech. Matka po doskonałym Surumu. Najbardziej zaawansowana w treningi z dwulatków. To przyjemna w obsłudze i towarzyska klacz o łagodnym usposobieniu. Jest ulubienicą stajenną dzieciaków.

River Night i Monika

River Night i Monika

9/ RANGOLI (Fasliyeu – Regent Gold / Seeking the Gold)

Gniada klacz została wyhodowana i zakupiona w Irlandii. Reprezentuje stajnię „Dream Team”. To pierwszy koń po ogierze Fasliyev trenowany w Polsce. Drobne dolegliwości nie pozwalają jej na rozpoczęcie regularnych treningów. Nasza wiara jednak jest tak wielka, że pozwoli jej pokonać trudności. Zobaczymy ją w drugiej części sezonu. Zapowiada się naprawdę imponująco.

Konie arabskie w treningu:

5-letnie i starsze:

1/ AMIS 5l. (Ganges – Amina / Murat-Gazon)

Obserwując wyniki potomstwa klaczy Amina, dochodzimy do wniosku, że zyskuje ono z wiekiem. Mamy nadzieję, że Amis wreszcie dojrzeje emocjonalnie do skoncentrowania się na wygrywaniu wyścigów. Reprezentuje stajnię „Fuks” - Zbigniew Górski, Adam Wyrzyk.

Amis i Jurek

Amis i Jurek

2/ GHAZALLAH 5l. (Ganges – Ghaza / Engar)

Ten kalibrowy koń po rewelacyjnej karierze jako 3-latek, doznał kontuzji i pauzował cały sezon 2006. Rozpoczyna treningi i mamy nadziej, że zobaczymy go w tym roku na bieżni. Reprezentuje stajnię „Petronius Arabians” - Petroniusz Frejlich, Adam Wyrzyk.

Gazallah i Grzesiek

Gazallah i Grzesiek

4-letnie:

3/ ADMIN (Gamin de Carrere – Amina /Murat-Gazon)

Cieszy nas jego kondycja i sposób w jaki pracuje. Analogicznie jak Amis powinien z wiekiem zyskiwać. Reprezentuje stajnię „Fuks”.

Admin i Michał

4/ CEZAR WIELKI (Zachód – Cerina / Penthagonn)

W wieku 3 lat biegał tylko 2 razy. Liczymy na to, że zdrowie pozwoli mu zaprezentować pełnię swoich możliwości. Reprezentuje stajnię „Sigidunum” - Nikolaj Kovcin, Adam Wyrzyk.

Cezar Wielki 11.11.06

5/ OM MANTRA (Wiliam – Ormianka / Dziewierz)

Reprezentuje stajnię „Dream Team”. W zeszłym sezonie wygrała 2 wyścigi. Rozpocznie rywalizację z pierwszej grupy. To jednak córka doskonałego Wiliama - czy potrafi powalczyć z ogierami? Tego dowiemy się już niebawem.

Om Mantra i Monika

Om Mantra i Monika

3-letnie:

W tym sezonie naszą stajnię będą reprezentowały tylko klacze.

6/ AHMA (Etogram – Amina / Murat-Gazon)

To siwa półsiostra Amisa i Admina. Pracuje bez przerw. Chcielibyśmy, żeby jej kariera potoczyła się podobnie jak jej starszym braciom. Reprezentuje stajnię „Fuks”.

Ahma i Michał

Ahma i Michał

7/ DUNKA (Emigrant – Dijala/ Engar)

Siwa córka michałowskiego Emigranta. Reprezentuje stajnię „Petronius Arabians”. Niektóre „Emigranty” potrafią galopować. Może Dunka zaliczy się do tych „potrafiących”.

8/ MASZA (Ataman – Mari / Murat-Nur)

Gniada, z odmianami. To reprezentantka wyścigowej linii „M”. Może połączenie wyścigowych opcji zaowocuje talentem. Reprezentuje stajnię „Fuks”.

Masza i Jurek

Masza i Jurek

9/ OM KARMA (Wiliam – Ormianka / Dziewierz)

Reprezentuje stajnię „Dream Team”. Jest siostrą Om Mantry. Czy zdoła poprawić jej wynik? Jest najbardziej zaawansowana w treningach i to pewnie ona rozpocznie sezon naszych młodych arabów.

Om Karma i KlaudiaCopyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone