aktualności klacze pokazy wyścigi stanówka oferta galeria kontakt o nas księga gości

Zajażdżka Zbójnej Góry


Diadem w roli profesora


Diadem na karuzeli
Zbój na Służewcu (2005-01-21; 00:20)

Dwa urodzone w Rosłońcach konie arabskie (Zbójna Góra oraz Diadem) od miesiąca trenują na Służewcu. Choć tylko Zbójna Góra reprezentować będzie barwy naszej stadniny, to oba trzylatki pozostały stajennymi towarzyszami. Oba gniadosze trafiły bowiem do trenera Marka Nowakowskiego, pod którego okiem "zrzucają brzuchy".

W stajni dowiedzieliśmy się, że nasi wychowankowie nie należą do rozrabiaków, ale na pierwszych treningach zwłaszcza po Diademie widać było małą niechęć do siodła. Oba czują się świetnie i taki mają apetyt.

Ogólnie wiadomo, że trzeba niemałego doświadczenia, by już w styczniu określić możliwości wyścigowe konia, niemniej cieszy nas ogromnie fakt, o którym kilka dni temu przeczytaliśmy na firmowej stronie Stajni Wieluń, iż dosiadający potomka Egona jeździec mówi, że Diadem ma żyłkę wyścigowca.

O treningowych postępach Zbójnej Góry oraz Diadema napiszemy po naszej najbliższej wizycie na Służewcu, natomiast w najbliższym czasie postaramy się szerzej zrelacjonować trening trzylatków w Rosłońcach.

Copyright © 2004-2019 ROSLONCE.PL | Wszystkie prawa zastrzeżone